Foto1 Foto2 Foto3 Foto4
Úvodní strana

Bruslení za Lužánkami

18.4.2019, čtvrtek
dnes zavřeno

Bruslení za Lužánkami

Kluziště slouží v zimních měsících nejen k bruslení veřejnosti, ale je i možné jej pronajmout - pro školní výuku bruslení nebo jako hřiště pro hobby hokej.

Kluziště

Kluziště

Kluziště jsme uvedli do provozu v únoru roku 2009. Na vytvoření ledové plochy o rozměrech 40 m x 28 m se podílí i ekologické teplonosné médium. Mantinely na okrajích nejsou pevně spojeny s podkladem, upevněny jsou jen zamražením do ledu.
Kluziště je určeno zejména pro bruslení veřejnosti. V dopoledních hodinách pak slouží školám nebo hráčům hobby hokeje.
Další informace zde.

Půjčovna bruslí

Půjčovna bruslí

Jdete náhodou okolo kluziště a chcete si zabruslit? Rádi byste si bruslení vyzkoušeli a nemáte brusle? Právě na vás se těšíme v naší půjčovně bruslí. Z připravených více než 50 párů všech velikostí si určitě vyberete!
Další informace zde.

Brusírna

Brusírna

Součástí zázemí kluziště je i brusírna bruslí. Své brusle si můžete nechat odborně nabrousit v době veřejného bruslení.
Další informace zde.

Zázemí a šatny

Zázemí a občerstvení

V budově, která se nachází vedle ledové plochy, naleznete šatnu se s skříňkami, občerstvení, WC, půjčovnu a brusírnu bruslí a dokonce ošetřovnu. Všude jsou natažené gumové koberce, tudíž se v bruslích můžete pohodlně dostat tam, kam je potřeba.
Další informace zde.

Historie stavby

Historie stavby

Dnešní mobilní kluziště stojí v místech dřívejšího slavného Zimního stadionu nerozlučně spjatého s brněnsku hokejovou Kometou. Zimní stadion byl slavnostně otevřen v roce 1947 jako nekrytý a od počátku své existence měl umělou ledovou plochu. Původně byl nekrýtý a střechy se dočkal až v roce 1964. Dnes je již celá stavba historií - zanikla s koncem roku 2008...
Historie stavby.